Vår personal

Annika

annika@hvidehus.se

FÖRESTÅNDARE
LEG. SJUKSKÖTERSKA
NADA terapeut, MI, KBT

Monica

monica@hvidehus.se

Biträdande föreståndare, behandlingsassistent, USK, NADA terapeut, MI, KBT,  ÅP, CRA, handledare i sorgbearbetning

Camilla

camilla@hvidehus.se

Behandlingsassistent, USK, NADA terapeut med viss utbildning i kroppsakupunktur, systemteoretisk familjeterapeut, MI + MET, ÅP, CRA, handledare i sorgbearbetning

Stefan

stefan.enoksson@hvidehus.se

Behandlingsassistent, ÅP, CRA, NADA terapeut

Tommy

tommy@hvidehus.se

Behandlingsassistent, USK, NADA terapeut, MET, samtalsterapeut i psykodynamisk terapi.

Mikaela

mikaela@hvidehus.se

Behandlingsassistent, USK, KBT, NADA terapeut, ÅP, CRA

Jens

jens@hvidehus.se

Behandlingsassistent
Alkohol- och drogterapeut, ÅP, handledare i sorgbearbetning

Sofia

Kökspersonal

Anna-Karin

Kokerska

Annika

Kökspersonal

Kalle

Allt i allo

Siv

Administration

Derny

Vaktmästare

Olavi Marmeheim

Konsultläkare

Fakta om Hvidehus

Huvudman: Länkens Kamratförbund

Upptagningsområde: Hela landet

Intagningsförfarande: Genom socialtjänsten eller privat.

Platsantal: 26 st

Målgrupp: Vuxna missbrukare, män/kvinnor med alkohol- läkemedel- eller blandmissbruk.

Personal: 13 st

Geografiskt läge: Mellan Trollhättan och Alingsås

Konsultläkare: Olavi Marmeheim

Verksamhetsansvarig: Länkhemmets styrelse